Kūrinio peržiūra


Vieta archyve Archyvas / 1922
Klasifikatorius

FOLKLORAS / PASAKOS / Stebuklinės

Kūrinio nr./puslapio nr. 123
Metai 2009
Pateikėjai Jovita (G.m.: 1997, Mergaitė);
Aprašymas Proproprosenelis Petras 101 - sis ir Rožė 101 - oji.:: ::Petras buvo todėl, nes jo visos giminės vardai buvo panašūs, visi buvo Petrai, tik
Vietovė Birštonas
Užrašymo metai 2009
Tekstas

Proproprosenelis Petras 101 - sis ir Rožė 101 - oji.

 

Petras buvo todėl, nes jo visos giminės vardai buvo panašūs, visi buvo Petrai, tik skaičiai skirdavosi. Šiam Petrui buvo skirtas skaičius 101 - sis. Jis visą laiką būdavo toksai atsiskyręs, ten su niekuo nebendraudavo ir visi jį vadindavo keistuoliu. Tėtis prieš mirtį jam buvo palikęs laišką. Ten buvo parašęs, kad reikės jam įvykdyti tokią misiją - turės išlaisvinti princesę Rožę. Visi galvodavo, kad jis keistas todėl, nes jis kiekvieną dieną eidavo nardyti ten po visur, ieškodavo visas pakampes, visas duobes išieškodavo, bet niekas nežinodavo dėl ko. Petrą...Petras su niekuo nesikalbėdavo, išskyrus su savo...aaa... aukle Nana. Ja...ją tėvas prieš mirtį paliko, kad ji saugotų ir užaugintų Petrą.
Vieną rytą Petras atsikėlęs pasakė:
- Aš susapnavau sapną, kuris man pasakė, jog prasidės mano kelionė.
Nana apsiverkus iš spīntos atnešė skrynią. Joje buvo trys daiktai. Petrui sako:
- Čia tavo daiktai, jie tau padės įvykdyti tavo tą darbą, kurį turi įvykdyti. Tik...tikiuosi, kad mes dar susitiksim.
Ir Petras iškeliavo net neperžiūrėjęs kas ten tame, toje skrynelėje. Jis keliavo labai ilgai. Ir žinojo, kad turi būti kalnas, ant kurio bus...aaa...tik viena pilis ir vienas medis. Toje...tame kalne turi būti princesė Rožė.
Kokia pirma misija? [Sušnabžda, juokiasi] Aaa...pirmasis dalykas, kuris atsitiko, jis rado ant žemės...aaa... popierėlį. Jis išvynioja tą popierėlį ir jame buvo parašyta, kad tave ir tavo draugus persekios dabar nelaimės. Žinosiu kur tu eisi ir ką tu darysi. Nuo šiol visus mes jus seksime ir žinau kur tu esi, nes dabar čia savo nelaimei pasiėmei ne savo popierėlį. Eidamas jis girdėjo, kaip...aaa...Iš pat pradžių jis ėjo, ėjo ir išgirdo, kad kažkas kalba. Jis...tai sklido iš kuprinės. Iš...mmm...girdėjosi, kad kažkokia lyg mergaitė dainavo. Petriukas...oi Petras išsitraukė skrynią iš savo kuprinės ir ten, ir atidarė tą skrynią, ir ten pamatė, kad juda pienė. Nes trys daiktai buvo baltas meškiukas raudona nosimi, pienė ir teptukas. Tai buvo jo stebuklingi daiktai. Pienė sako:
- Labas, aš esu pienytė, mano vardas Pienytė. Aš gyvenu gerai, kaip tu gyveni?"
Ir ji taip šnekėjo labai, labai ilgai, kol pasigirdo žoliapjovės riaumojimas. Ir iš žoliapjovės riaumojimo:
- Ooo, jūs atėjote pas mane. Kaip aš jūsų laukiau.
Petras sako:
- Teptuk, atgyk.
Teptukas atgijo, pliaukšt, pliaukšt ir nupiešė žirkles. Sako:
- Nuk...imk, nukirpk šitą laidą ir žoliapjovė išsijungs.
Petras nukirpo tą laidą ir girdi tik:
- Aaaa... - žoliapjovė surimavo ir išsijungė. Petras sako:
- Žinosi kaip lysti prie mano draugų.
ie toliau keliavo. Teptukas prisistatė - jo vardas pasirodė yra Tepliukas. Ir toliau pienytė su teptuku diskutavo ir pasakojo vienas kitam įspūdžius. Staiga pradėjo jie visi juoktis. Sako:
- Mes atgijome, o meškiukas su raudona nosimi dar ne.
Aaa...Jie ėjo ir Tepliukas sako:
- Aš matau, kad čia kažkur netoliese jau yra tas tavo kalnas, nu už šito posūkio. Čia kažkur turėtų būti."
Ir tuo metu atsikėlė teptukas...aaa...meškiukas. Jis atsikėlė ir jo raudona nosytė sužibėjo. Vaikai priėjo...aaa...Petras ir jo stebuklingi daiktai priėjo pilį ir pamatė, kad yra meška prie pat durų. Jie turėjo palikti savo naują meškiuką, kad jis pasaugotų tą mešką, kad jie galėtų įeiti. Įėję į vidų jie pamatė tą princesę. Princesė nemiegojo kaip kitose pasakose, jie iš karto ją paėmė ir išsivedė. Aaa...Ir grįžtant Petras sako:
-Tu eik su teptuku ir piene, o aš dar turiu atsiimti savo geriausią draugą meškiuką. Taip...aaa...atsiėmė tą meškiuką ir jie visi grįžo namo. Aaa...visi po trijų dienų ir trijų naktų jie visi jau buvo namie ir Nana labai apsidžiaugė. Buvo išvirusi cepelinų ir bandų. Toje puotoje dalyvavau ir aš.

 

 

Medžiagą rinko Kamilė Minikauskaitė
Pateikėjo raštiškas sutikimas nėra
Dokumento tipas nepasirinktas
Dokumento statusas Not set
Dublin Core (OAI_DC)