Kūrinio peržiūra


Vieta archyve Archyvas / 1922
Klasifikatorius

FOLKLORAS / ANEKDOTAI (skirstomi pagal personažus) / Vaikai / Petriukas

Kūrinio nr./puslapio nr. 183
Metai 2009
Pateikėjai Paulius (G.m.: 2000, Berniukas);
Aprašymas Nu, ateina Petriukas į parduotuvę [Pateikėjas pradeda pasakoti man dar nespėjus įjungti diktofono, todėl įraše pradžios nesigirdi.] ir
Vietovė Prienai
Užrašymo metai 2009
Tekstas


Nu, ateina Petriukas į parduotuvę [Pateikėjas pradeda pasakoti man dar nespėjus įjungti diktofono, todėl įraše pradžios nesigirdi.] ir kažko nori. (O tai prie ko tas nu? - pateikėjas pastebi, kad tai kaip jis pradeda anekdotą aš užsirašiau.)
Ateina Petriukas į parduotuvę ir pamato žaislą. Jisai jo nori, bet neužtenka jam pinigų. Tai tada nueina pas kaimynus paprašyt darbo. Klausia:
- Ar turit darbo?
Sako:
- Turim. Nupjauk žolę su žoliapjove benzinine.
Tada Petriukas eina pjaut, baigiasi benzinas. Jisai galvoja kas čia atsitiko. Pasižiūri, atsisuka su atsuktuvu, ten viską išraklina. Sako:
- Ką tu čia darai?
- Kažkas sugedo čia.
Sako:
- Kiba benzinas baigėsi?
- Man tai taip neatrodo. Man atrodo, kad jinai sugedo.
- Tu sugadinai mūsųųųų žoliapjovę. Eik iš čia.
Viskas, atleido iš darbo. [Juokiasi] Paskui paprašo pas tėvus. Palaukit, kiek tas žaislas kainuoja pagalvosiu. Ai, tiksliai, penkiasdešimt litų. Na, o jisai turi tiktai dešimt. Paprašo tėvų, tėvai duoda dešimt, iš senelių gauna penkis. (P.: Dar trūksta dvidešimt penkių ar ne?) Nuvei...ateina jo gimtadienis. Vėl vėl tėvai duoda dešimt litų ir vėl seneliai duoda penkis litus. Dar trūksta dešimt litų. Nu, galvoja ainu paprašysiu pas draugą gal ką reikės padėt. Nueina. Klausia:
- Gal ką reik padėt?
- Nu, gerai, paruošk namų darbus, gali gali pa...padėt paruošt namų darbus.
Ateina, paprašo padėt. Padeda. Petriukas sau blogai pats padarė ir draugui. Ateina mokytoja, nu, ateina kitą dieną ir Petriuko draugas į mokyklą ir parodo mokytojai darbą. Petriukas gavo du ir tas jo draugas gavo du, ir tada jisai neužsidīrbo. Paskui nuėjo pas...(P.: Aš dar neatsimenu, aš jį sukūręs, bet aš jo dabar neprisimenu) Paprašo, kad dar vienas draugas paskolintų dešimt litų. Gerai. Turi penkiasdešimt litų. Nusiperka tą žaisliuką ir ateina jo vėl gimtadienis. Ir vėl susirenka penkiol...penkiolika litų. Atidavė draugui pen...dešimt litų ir sau pasiliko penki. Ir viskas.

Medžiagą rinko Kamilė Minikauskaitė
Pateikėjo raštiškas sutikimas nėra
Dokumento tipas nepasirinktas
Dokumento statusas Not set
Dublin Core (OAI_DC)