Kūrinio peržiūra


Vieta archyve Archyvas / 1922
Klasifikatorius

FOLKLORAS / SAKMĖS / Padavimai / Padavimai apie gamtos paminklus / Nepaprasti akmenys

Kūrinio nr./puslapio nr. 95
Metai 2009
Pateikėjai Irūnė (G.m.: 2000, Mergaitė);
Aprašymas Sakmė apie akmenis:: Ten nu buvo tokia mergina ka...ka...karališkos tautos jinai ir nieks ne...jinai nu, nu, kaip čia jum pasakius, nu jinai
Vietovė Birštonas
Užrašymo metai 2009
Tekstas

Sakmė apie akmenis


Ten nu buvo tokia mergina ka...ka...karališkos tautos jinai ir nieks ne...jinai nu, nu, kaip čia jum pasakius, nu jinai neturėjo vyro, kad, nes jinai jau buvo pilnametė ir jai reikėjo su...ištekėti, kad jinai būtų tautos karalienė. Taigi, vieną kartą pas ją vaikščiojo visoki jaunikiai, ten jai siūlė visokių, tai jinai išpuiko taip. Ir, ir taip išpuiko, kad jau jai viską ateina tai jau paima tas dovanas, bet pačių vaikinų ne.
Vieną kartą atėjo toks vaikinas ir pasakė: "Gausi ko norėsi, jei tiktai būsi mano žmona." Gerai, jinai tapo jo žmona ir jisai paklausė: „Ko tu nori?" Jinai pasakė: „Vandens tilto". Tai sako: „Gerai, padarysiu". Sako, sako tas vaikinas: „Kiek turi...Kiek man duosi laiko?" „Vieną parą." Bet, bet šitą, merginai jisai patiko. Dėl to, nes jinai buvo išpuikus ir jai patiko dėl to, kad jisai pasakys kas jai patinka. Bet, gaila, tėčiui jisai nepatiko, nes jisai turėjo vieną šner...nosies šnervę kaip ir velnias. Gerai. Nu jisai nuėjo ten statyti tos to vandens tilto. Ak...akmenis metė (Metė, galėjo sužeist, o į rytą tas tėvas pamatė ir užgiedojo gaidžio balsu - įsiterpia Viktorija) ir išgąsdino jį (Ir užkrito ant jo akmuo - įsiterpia Viktorija) jisai dingo. (Dingo, pranyko, jis ten buvo velnias - įsiterpia Viktorija) Jo. (Ir dabar va šiandien per Nemuną tenais dar likęs nepastatytas akmeninis tiltas per Nemuną - užbaigia Viktorija).

 

Medžiagą rinko Kamilė Minikauskaitė
Pateikėjo raštiškas sutikimas nėra
Dokumento tipas nepasirinktas
Dokumento statusas Not set
Dublin Core (OAI_DC)