Kūrinio peržiūra


Vieta archyve Archyvas / 1926
Klasifikatorius

FOLKLORAS / PASAKOS / Tradicinių pasakų parodijos

Kūrinio nr./puslapio nr. 38
Metai 2009
Pateikėjai Laura Bargailaitė (G.m.: 1989, Moteris); Olivija (G.m.: 2002, Berniukas);
Aprašymas [Jonukas ir Elenytė] Perkurta pasaka ::A, gyveno kartą tokia vat šeimynėlė vat jie taip gyveno gyveno turė tą namą visą kitą, normaliai.
Vietovė Kaunas
Užrašymo metai 2009
Tekstas


[Jonukas ir Elenytė] Perkurta pasaka


A, gyveno kartą tokia vat šeimynėlė vat jie taip gyveno gyveno turė tą namą visą kitą, normaliai. Gyveno, gyveno... Nu taip atsitiko,kad tėvai nežinau prasirūkė, prasigėrė, žodžiu į kapus iškeliavo. Liko tokie du vaikai, toks Jonukas ir tokia Elenytė. Elenytė, kaip vyresnei sesei, žinai už mamyte, už tėvelį, reik pabūt visokia ten. Jonukas toks padykęs visa kita, ten duodas, naktim negrįžta ir nusprendė iškeliaut ten jie, ten pinigų nelabai buvo, kaip ir Lietuvoj ten viską mažina, mažina, nemažina kol nebelieka ir iškeliavo ten į kitą karalystę. Keliavo, keliavo, per tokia šalį stebuklingai, nežinau, nestebuklingai ir pamato jie tarkim kokio heroino kalną. Jonukas:
- Ooo, kaip fainai, galiu pabandyt?
- Ne, negali .
Tai vat ir neleido jam, keliauja, keliauja žiūri ten... Alkoholio ten daug, daug, daug. Petriukas sako:
- Davai pabandom, labai noriu. Sesuo ten jam:
- Nekvailiok, kas tau daros, negalima. Išviso kokiu nors asiliuku pavirsi, kas čia dėsis?
Aha, o kas ant galo? O ant galo buvo žolytė, o sesutė nepastebėjo viso to, nes buvo užsiėmus kitais reikalais įdomiais. Tai vat, kadangi nepastebėjo, taip pasislėpęs nu ir pradėjo ją pūst, pūtė, pūtė, pūtė, kol ėmė ir išsipūtė iki aviniuko, nu va ir smegenų nebeliko. Nu žiūri Elenytė, nu ką darysi, broliukas visai nors ir be smegenų, nors ir aviniukas nu vis tiek broliukas, reikia rūpintis. Tai vat, jie nukeliavo nukeliavo kur ne taip ten blogai. Apsistojo tokiam miške, kadangi pinigų neturėjo, tai ten rado tokią apleistą skylę, be langų ir be durų, daug stiklų ir šiaip visokių nesąmonių, žiurkės laksto. Nu jie taip nuskvotine, išgyveno, nu gyveno metus du
Tai Elenytė visai į paną išaugus, jau nebe 14 jau šešiolika metų , pana kaip reikalas, jau ir berniukai pradėjo rūpėt. Ką ten tas aviniukas padės ir vat tuo metu kaip tik mafijos bosas rengė jaunų prostitučių medžioklę, pasiėma ateina į vieną namą - nieka nėra į kitą - nieko nėra , nu ir žiūri labai graži pana ten taip laukuose dirba ravi, terliojas. Vos tik ateina arčiau tuoj ir pabėga, taip vieną dieną, taip antrą dieną, trečią dieną jau prieina ir sako sako:
- Keliauk su manimi, aš tau duosiu pinigų ir visą kitą, tau tik reikės pasiimti būt šalia manęs bent taip. Vat žmonos pareigas.

Nu ką darys Elenytė, brolis aviniukas kažkoks tai, nu išėjo jie taip nu galima sakyti parsidavė. Nu ką, mafijos bosas, pinigų yra, pilis gražiausia, visa kita kaip pridera. Tai vat taip ir dirbo, dirbo, dirbo, dirbo ir po to žiūri, kad kažkaip negerai, vat raudonųjų draugių nebėra , tai vat po devynių mėnesių tokių ilgų, gražių atsirado vaikutis, tada pasirodė tikroji to mafijozo šeima, jo motina, kuri buvo tikra ragana, tai vat ta moteris buvo sutenerė. Tai vat jo motina, nu ką galvoja nu ką čia nu ką čia parsivedė čia parsivedė čia kažkokią mužikę, pažiek dar čia turi brolį aviną, kaip taip gali būt, negali. Ir išsiuntė ją į toli toli dirbt, o vaiką jinai nori pamatyt, visa kita, tai ir keliaudavo. Grįždavo ten kartą į metus, bet nieko ten nepasirodysi, tai gi žmonės apkalba, o ten dar ta prigrasinus grįžta, grįžta ir dainuoja vaikams: Nu vat grįžau šį kartą vieną kartelį pamatysiu tave. Grįžta kitais metais tą patį padainuoja, jau didesnis vaikas, pasiilgsta. Trečią kartą, kai taip dainavo tam vaikui pamatė, tas jos buvęs vyras jis ją ištraukė, aviniukas atsidūrė psichiatrinės ligoninėje kur pagijo, bet visiškai sveikas taip ir neišliko vaikas užaugo beveik normalus. Motina, kadangi taip piktais pasielgė ją išsiuntė dirbti jos pačios siūlomo darbo.

 

Medžiagą rinko Justina Kančauskytė
Pateikėjo raštiškas sutikimas yra
Dokumento tipas nepasirinktas
Dokumento statusas Not set
Dublin Core (OAI_DC)