Kūrinio peržiūra


Vieta archyve Archyvas / 1926
Klasifikatorius

FOLKLORAS / PASAKOJIMAI / Kiti pasakojimai

Kūrinio nr./puslapio nr. 52
Metai 2009
Pateikėjai Rūta Morkūnaitė (G.m.: 1989, Moteris);
Aprašymas Nu gerai, kaip šitas yra 1928m. statybos, tai yra tarpukaris, ir vat tuo laikotarpiu, a, vat per tą karą, iš penkių kambarių trejose
Vietovė Kaunas
Užrašymo metai 2009
Tekstas

Nu gerai, kaip šitas yra 1928m. statybos, tai yra tarpukaris, ir vat tuo laikotarpiu, a, vat per tą karą, iš penkių kambarių trejose kambariuose gyveno vokiečiai, o kituose dvejose gyveno nu šeimininkai. Ir tas šeimininkas buvo teisininkas. Ir vat dabar, prieš kelis metus gyvenusi mergina žinai, dieną kepė pyragą, e... Išgirdo, kad kažkas kitam kambary sprogsta, o ji buvo šitam bute viena, nuėjo pasižiūrėt ir žinai, kai yra lempos gaubtuvas, tai jisai, kad ne taip kristų
žemyn, žinai, iš karto būtų šukės pabirusios, bet jisai, nu visur ant sienų, ant langų, sprogo į visas šalis, tad čia vienas įvykis, žinai. O, kita, Rita, kuri gyveno mūsų kambary, sakė ėjo vakarop, nežinau ar virtuvę, ar į tualetą, ir tairp dury pamatę, nu vyras, senas žinai, pražilęs, stovi. Ir jinai išsigandusi , sako:
- Ką jūs čia; žinai; darot?
Ir jis dingo. Silvija Butkutė: Kažkur nulindo, sakė.
Rūta Morkūnaitė: Jo, tai vat dingo
Silvija Butkutė: Tarp dury sakė matė, Mindaugo sesė, o kitam kambary mato kas gyveno tipo, sėdėjo kažkas.
Rūta Morkūnaitė: Sėdėjo, ir būna, kad kartais pa;ėpej kažkas, trečia valandą nakties baldus stumdo. Kažkas, vat kai persirenginėjom [ juokiasi] Sakau Silvijai, ko tu čia juokies, žinai. Jinai sako, aš nesijuokiu, žinai. Tu juokiesi.
Silvija Butkutė: Nu man rodos, aš ten Raugėjau. (visos merginos juokiasi).
Rūta Morkūnaitė: Ne, ir ta prasme atsisukam...
Silvija Butkutė: Juokauju.
Rūta Morkūnaitė: Ir nieko nėra, ta prasme. O toks juokas, grynai už nugaros, visko čia būna ir sienos braška, kur vamzdžiai - atskiri. Bet, visokių garsų būna.

Medžiagą rinko Justina Kančauskytė
Pateikėjo raštiškas sutikimas yra
Dokumento tipas nepasirinktas
Dokumento statusas Not set
Dublin Core (OAI_DC)