Kūrinio peržiūra


Vieta archyve Archyvas / 1926
Klasifikatorius

FOLKLORAS / SAKMĖS / Šiuolaikinės sakmės / gandai

PASAKOJIMAI / Kiti pasakojimai

Kūrinio nr./puslapio nr. 61
Metai 2009
Pateikėjai
Aprašymas [Istorija apie mirusią merginą] (miesto legenda)::Žodžiu , gyveno kareivis, ne kareivis, paprastas vaikinas, bet jį pašaukė į kariuomene,
Vietovė Kaunas
Užrašymo metai 2009
Tekstas

[Istorija apie mirusią merginą] (miesto legenda)

Žodžiu , gyveno kareivis, ne kareivis, paprastas vaikinas, bet jį pašaukė į kariuomene, draugavo su mergina ir nusprendė jie, kad susirašinės, kai išvažiuos. Išvažiavo ir ėjo tie laiškai, pora metų jie taip prasirašinėjo nu ir vieną dieną žodžiu laiško nebegauna, hm. Galvoja, ot tu kale, galvoja, kitą susiradai, kokį kaimietį, ane? Nu, sako, viskas daba, ir nerašysiu aš tau, tu man nerašai - aš tau nerašau. Nu, nerašo puse metų, kažkaip širdį pradėjo skaudėti, baisiai mylėjo. Galvoja, nu parašysiu, vėl. Parašo, vieną negauna laiško. Nu tada baigiasi tarnyba ir ( atėjusi mergina į virtuvę sako: Nori arbatos) baigiasi tarnyba (juokiasi) grįžta, grįžta jisai namo, su traukiniu. Žiūri stoty stovi ta mergaitė ir laukia jo, šypsos, laukia. Išlipa, sako: Kur tu buvai? Sako, žinok, sako, aš tikrai nu negalėjau tau, didelės bėdos labai buvo, sako, negalėjau, sako. Einam į kavinę, išgersim arbatos, aš tau viską paaiškinsiu.
Žodžiu, jie nuėjo į kavinę, šnekasi, geria ir jinai apsipylė kava suknelę, sako:
- Palauk; sako, nu aš sau, nu aš tuoj iki tualeto nubėgsiu, žinai ir grįšiu. Išsivalyti man reikia, tą suknelę.
Išėjo, kaip negrįžta, taip negrįžta. Laukia, laukia, jisai galvoja. ( Juokiasi) Oh, tu, kale, vėl padarei taip pat. Nu ką, galvoja, tada. Bet taip vėl pareina namo, vėl prisimena, kaip tie vyrai, vėl širdį pradėjo skaudėt. Skaudėt pradėjo. Kad ten labai mylėjo ir sako, nueit pas tėvus. Paklausiu. Nueina pas juos į namus, pas ją į namus, pasibeldžia, atidaro tėvai ir sako:
- Ar galite mano meilę pakviest?
Sako:
- Tu Dievo bijok, sako, sako, ką čia šneki; sako; e, jinai prieš metus su puse avarijoj žuvo, nu su motociklu vėžina, pusbrolis ar kas ten ir žuvo avarijoj. Nu sako:
- Kad aš mačiau. Ji buvo mane pasitikus stoty, su balta suknele, sako, mes šnekėjomės, aš ją liečiau, buvau apkabinęs.
Ir jau tėvams irgi baisu pasidarė, kunigą pasikvietė, tai kunigas sako:

- Nu, dėl viso pikto, nu galim iškast, patikrint ar ten yra tas kūnas.
Nu ir nusprendė, leido. Tai ištraukė tą kūną, nu ir dar buvo aišku, ir ten balta suknelė ir buvo kavos dėmė, ten toj vietoj.

 

Medžiagą rinko Justina Kančauskytė
Pateikėjo raštiškas sutikimas yra
Dokumento tipas nepasirinktas
Dokumento statusas Not set
Dublin Core (OAI_DC)