Kūrinio peržiūra


Vieta archyve Archyvas / 1927
Klasifikatorius

FOLKLORAS / PASAKOS / Apie gyvūnus

Kūrinio nr./puslapio nr. 39
Metai 2009
Pateikėjai Olivija (G.m.: 2002, Mergaitė);
Aprašymas  Pasaka apie paršiukus::Vilkas, palauk kaip ten. Tai va, va gulėjo paršiukas sau ant... Buvo šilta, graži diena, gulėjo. Paskui pūtė vėjas.
Vietovė Vilkaviškio raj. Bartninkų kaimas
Užrašymo metai 2009
Tekstas

 Pasaka apie paršiukus

Vilkas, palauk kaip ten. Tai va, va gulėjo paršiukas sau ant... Buvo šilta, graži diena, gulėjo. Paskui pūtė vėjas. Jiem pasidarė šalta ir pasidarė jie namukus. (P. tik vardus užmiršau) Paskui jie nusprendė pasistatyti namukus. Didžiausias sugalvojo iš plytų pasidaryti, kitas - iš žolių, o kitas - iš šakučių. Tai va, jie pasidarė ir buvo šalia vilkas. Jie buvo buvo tenais pasidarę, tai va. Ir jie pasidarė greitai tuos namukus, kur darėsi iš žolių ir iš šakučių. Jie greitai pasidarė ir sau jie buvo, o tas kur iš plytų ilgai darėsi ir labai gerą namą pasistatė. Paskiau, kaip jau visi pasistatė, įlindo sau į namukus ir būna. O vilkas atėjo ir tuksina:
- Tuk tuk tuk aš vilkas įsileiskit. [pateikėja kalba pastorinusi balsą]
Paskui jisai ir paskui sako:
- Neįsileisim.
[Rodo kaip nupūtė namą]Va ir nupūtė vieną namuką ir tas pabėgo paršiukas, o kitas būna dar namuke. Tai kitą ėjo pūst. Tai va sako:
- Tuk tuk tuk aš vilkas. Įsileiskit mane. [mergaitė kalba pastorintu balsu]
Pūtė, pūtė ir nupūtė tą kitą iš iš šakučių. [pateikėja pučia] Paskui visi pabėga ir beldžiasi į duris pas brolį:
- Broli, broli atidaryk, vilkas puola. [mergaitė paploninus balsą visa tai sako]
Nu jau užsidarė tam namuky. Vilkas pūtė, pūtė ir visas raudonas pasidarė ir nenupūtė. Paskui užsimetė virvę ant stogo užsimetė virvę. Paskui užsirišo čia, o jie sau sriubą verduosi (paršiukai tyčia darė, kad jis nudegtų). Jis lipo ir kaip leidosi į tą karštą puodą, tai ten net per duris išlėkė. Ir viskas.

 

 

Medžiagą rinko Ieva Mochnačiovaitė
Pateikėjo raštiškas sutikimas nėra
Dokumento tipas nepasirinktas
Dokumento statusas Not set
Dublin Core (OAI_DC)